آرشیو گفتگو با کارآفرینان

مهاجرت بی‌رویه طلاسازان؛ زنگ خطری برای صنعت طلا و جواهر

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، نقره و جواهر اصفهان عنوان کرد

مهاجرت بی‌رویه طلاسازان؛ زنگ خطری برای صنعت طلا و جواهر

(49)

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، نقره، جواهر و سنگ های قیمتی استان اصفهان گفت: متاسفانه در 5 سال گذشته به علت رکود در بازار طلا و گرفتن مالیات بر ارزش افزوده، از 1800 تا 1900 کد استاندارد و کد E؛ تنها ۴۰۰ کارگاه باقی مانده‌اند. بقیه این کارگاه‌ها یا به علت مهاجرت صاحبانشان به تهران، ترکیه، عراق و کانادا بسته شده‌اند و یا به خاطر فشار بی‌ مورد که قانونی نبوده، چه از لحاظ صادرات و چه از جهت مالیات بر ارزش افزوده که از اصل طلا گرفته می‌شد، تعطیل شده‌اند.

شنبه 1 ارديبهشت 1403
کارگزاران گمرکی؛ مزیت رقابتی تجار

رییس انجمن کارگزاران گمرکی استان اصفهان و مدیرعامل شرکت همیار تجارت اسپادانا مطرح کرد

کارگزاران گمرکی؛ مزیت رقابتی تجار

(91)

رییس انجمن کارگزاران گمرکی استان اصفهان و گفت: بنده کارگزار رسمی گمرک ایران و دارای مدرک مهندسی مواد هستم. از سال ۸۹ تاکنون به فعالیت کارگزاری گمرکی و ترخیص کالا مشغولم و در حال حاضر با ۱۵ نفر پرسنل در گمرکات شهید رجایی، اصفهان، بوشهر، بازرگان و تهران به فعالیت ترخیص کالا اشتغال دارم.

چهارشنبه 15 فروردين 1403
تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر

رئیس انجمن صنایع قطعات خودرو و نیرومحرکه استان اصفهان:

تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر

(74)

رئیس انجمن صنایع قطعات خودرو و نیرومحرکه استان اصفهان گفت: طرح‌های اقتصادی برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی برای اصفهان یک ضرورت است و باید با تولید انبوه جلوی واردات آنها گرفته شود.

يکشنبه 27 اسفند 1402
آمار سرانه مطالعه در ایران تکان دهنده است

مدیر‌عامل تعاونی ناشران و عضو هیأت‌مدیره انجمن صنعت نشر اصفهان:

آمار سرانه مطالعه در ایران تکان دهنده است

(113)

مدیر‌عامل تعاونی ناشران اصفهان و عضو هیأت‌مدیره انجمن صنعت نشر گفت: در کشورهای اروپایی مردم در صف در انتظار خرید کتاب مورد نظرشان می‌ایستند و نه فقط در اروپا و امریکا؛ هند با یک میلیارد و ۴۲۲ میلیون نفر جمعیت، سرانه‌ مطالعه‌اش بالاترین آمار در جهان است. با اینکه به نظر می‌رسد اکثر مردم هند فقیرند، اما کتابخوان هستند و نشریات را مطالعه می‌کنند؛ ولی متاسفانه ایران در این زمینه از آخر دارای رتبه‌ است! آمار سرانه مطالعه‌ کشورمان تکان دهنده است. البته از ۳-۴ دقیقه بیان می‌شود تا نهایتا ۱۳ دقیقه!

دوشنبه 21 اسفند 1402
بازاریابی جهانی؛ حلقه گمشده صنایع‌دستی

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع‌دستی استان اصفهان مطرح کرد

بازاریابی جهانی؛ حلقه گمشده صنایع‌دستی

(67)

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: از تولید تا فروش یک محصول چهار مرحله وجود دارد که عبارتند از: تولید، استانداردسازی، بازاریابی و فروش. در این میان، جای بازاریابی در کشور ما خالی است. اتاق بازرگانی می‌تواند در تکمیل این زنجیره نقش مؤثری ایفا کند و حلقه واسط بین تولیدکنندگان و مشتریان باشد.

دوشنبه 7 اسفند 1402
نوسان ارز، تورم و بی‌‌ثباتی اقتصادی؛ سه‌گانه مشکل‌آفرین

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی استان اصفهان عنوان کرد

نوسان ارز، تورم و بی‌‌ثباتی اقتصادی؛ سه‌گانه مشکل‌آفرین

(91)

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی استان اصفهان گفت: مهم‌ترین مشکل فعالان اقتصادی نوسان قیمت ارز، نرخ بالای تورم و عدم ثبات اقتصادی است. این سه عامل موجب می‌شود که فعال اقتصادی در لاک دفاعی خود فرو برود، پیشروی ‌نکند و فقط به فکر حفظ سرمایه خودش باشد که همین مسئله رشد اقتصادی کشور را به چالش می کشد.

دوشنبه 23 بهمن 1402
ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌های دولت

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع غذایی استان اصفهان خاطرنشان کرد

ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌های دولت

(64)

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع غذایی استان اصفهان افزود: برای اینکه مشکلات فعالان اقتصادی حل شود، هر تصمیمی که دولتمردان می‌خواهند بگیرند، باید بخش خصوصی آنجا حاضر باشد و دولتمردان پشت درهای بسته تصمیم نگیرند. آنها هرگونه دستورالعملی را ابتدا در اصفهان پیاده می‌کنند و با این روش به اصفهان ضربه می‌زنند. بحث قیمت‌گذاری دستوری مشکل اصلی ماست. در خانواده هم عرضه و تقاضا وجود دارد. عرضه و تقاضا با همدیگر جفت می‌شوند.

دوشنبه 16 بهمن 1402
تشکیل هسته های مشاوره؛ راهکار توسعه اصفهان

دبیر انجمن صنعت دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل استان اصفهان گفت:

تشکیل هسته های مشاوره؛ راهکار توسعه اصفهان

(128)

دبیر انجمن صنعت دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل استان اصفهان درخصوص طرح‌های توسعه‌ای برای آینده اصفهان گفت: ملاک ما در توسعه طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، باید آمایش سرزمین و مزیت‌های نسبی باشد و در همین راستا، هسته‌های مشاوره باید تقویت شود. اتاق بازرگانی پایگاه بسیار خوبی برای این موضوع است؛ بدین صورت که هسته‌های مشاوره‌ از متخصصان بخش دولتی و افراد باتجربه و متخصص بخش خصوصی تشکیل شوند و با توجه به پتانسیل‌های استان، نیازهای کشور و استان را برطرف سازند.

دوشنبه 9 بهمن 1402
شرکت‌های دانش بنیان؛ قلب تپنده توسعه کشور

رئیس انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان تاکید کرد

شرکت‌های دانش بنیان؛ قلب تپنده توسعه کشور

(141)

رئیس انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان گفت: در حوزه تصفیه هوا بیش از ۵ سال است که شرکت‌های دانش بنیان طرح‌های اجرایی دارند، فیلترهای تصفیه برای کارخانه‌های خصوصی الزامی شده و معضل آلودگی برای آنها حل شده است؛ ولی برای شرکت های بزرگ دولتی چون تعطیلی آنها پیامد دارد، اقدامات سلبی یا ایجابی انجام نمی‌دهند و با گرفتن عوارض آلایندگی به آنها اجازه ادامه کار می‌دهند و چون مدیران هزینه عوارض را کمتر از نصب فیلتر می‌بینند، عوارض پرداخت کرده، هیچ گاه به سمت فناوری و فیلتراسیون نمی‌روند.

يکشنبه 1 بهمن 1402
فروش؛ مهمترین سرمایه گذاری نرم

رئیس انجمن شرکت های صنعت پخش استان اصفهان تصریح کرد'

فروش؛ مهمترین سرمایه گذاری نرم

(108)

رئیس انجمن شرکت های صنعت پخش استان اصفهان گفت: مهمترین سرمایه گذاری نرم، سرمایه گذاری روی فروش است. ما40 سال است می خواهیم تولید کنیم؛ اما متاسفانه بیشتر زمین های واگذار شده برای تولید یا راکد مانده یا به فروش رفته است! سرمایه گذاری سخت همیشه شاخص بوده؛ اما سرمایه گذاری نرم مهمتر است. درکوتاهترین تعریف، فروش انتقال اشتیاق است. در فروش، ذهن و زبان و ظاهر (ذ، ز، ظ) دخیل هستند؛ پس فروش سرمایه‌گذاری نرم است.

شنبه 23 دي 1402