فرصت های گردشگری اصفهان

جهان، قصه‌های ناگفته اصفهان را خواهد شنید

در عنوان کامل اتاق بازرگانی اصفهان «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان» نامی از گردشگری برده نشده است؛ اما کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که نام اصفهان را بشنود و به جاذبه‌های گردشگری و پتانسیل اقتصادی بالای آن نیندیشد. با توجه به رویکرد دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان در گذار به نسل سوم اتاق‌های بازرگانی و توجه به مسؤولیت‌های اجتماعی، توجه خاصی به حوزه گردشگری معطوف شده و کمیسیون گردشگری توانسته در این زمان به دستاوردهای قابل‌توجهی دست پیدا کند به‌طوری‌که امروز از پررنگ‌ترین فعالیت‌های اتاق بازرگانی اصفهان به شمار می‌رود.
برند گردشگری “داستان ناگفته اصفهان” – Esfahan Untold Story با هدف معرفی و هدایت سرمایه های مادی و معنوی اصفهان و به کوشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان ایجاد شده است. نصف جهان، شهر زیبای خدا، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، شهر گنبدهای نیلگون و … نام‌هایی است که در طول تاریخ روی شهر اصفهان گذاشته شده است. هر یک از این نام‌ها به‌تنهایی گویای اهمیت این شهر در طول تاریخ است.

نشان برند گردشگری اصفهان

الگوی «طاووس و درخت زندگی» از ماندگارترین نشان شهر در ذهن هر بازدیدکننده اصفهان یعنی گنبد مسجد شیخ لطف‌الله گرفته شده است. به‌کارگیری نشان طاووس در کنار درخت زندگی، یک مفهوم عمیق ایرانی و اسلامی است.

توسعه گردشگری

اجرایی شدن پروژه برند گردشگری اصفهان

علیرغم این که پروسه خلق برند گردشگری اصفهان چندین سال زمان برده بود اما با شیوع کرونا از ابتدای سال 1399 با همت متخصصان و استارتاپ های حوزه گردشگری پروسه اجرایی شدن این برند شروع شد و در طول این مدت وب سایت برند آماده و داستان های ناگفته اصفهان در قالب متن، پادکست، ویدیو بارگذاری شد. همچنین برای اولین بار 100 ویدیو 1 دقیقه ای از داستان های ناگفته اصفهان آماده و در اینستاگرام، کانال آپارات و یوتیوب برند قرار گرفت. این 100 ویدیو با نگاهی نو، داستان ها و روایت های عامه ای را که از دل مردم کوچه و بازار سینه به سینه نقل شده بوده جمع آوری کرده و برای نسل های بعدی باز گو میکند. لازم به ذکر است 100 ویدیو جدید برای تکمیل این روایت ها و همچنین با رویکرد توسعه گردشگری و بازتاب پتانسیل های شهری اصفهان آماده شده که به زودی در شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد.

در ادامه مسیر از ابتدای شهریور ماه 1400 با نگاهی جدید مسیرهای جدید گردشگری اصفهان طراحی و تورهای ویژه برای روایتگری داستان های ناگفته اصفهان آماده شده . این تورها قرار است اصفهان را از نگاهی متفاوت به همشهریان اصفهانی، هموطنان ایرانی و توریست های خارجی معرفی نماید. هم اکنون این تورها بر روی وب سایت برند گردشگری قرار گرفته و در دسترس عموم می باشد.