تاریخ : سه شنبه 6 مهر 1400
کد 4429

در راستای فعاليت هاي اتاق بازرگانی اصفهان در حوزه مسئولیت اجتماعی صورت پذیرفت:

خرید 200دستگاه رایانه برای تجهیز مراکز واکسیناسیون اصفهان

هشتمین جلسه کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و تشکل‌های اتاق بازرگانی اصفهان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رئیس مرکزبهداشت استان برگزار شد.
ایجاد اشتغال درشرق اصفهان از برنامه‌های دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان
به گزارش روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه مسعودگلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و رئیس کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و تشکل‌ها ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس برضرورت نهادسازی اقدامات حوزه مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد و از دیدار خود با مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابراربه منظورایجاد مقدمات افتتاح شعبه اصفهان این جامعه نیکوکاری دراتاق بازرگانی اصفهان خبرداد.
وی راه اندازی صندوق حمایت از فعالان اقتصادی، ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه و ایجاد اشتغال در مناطق محروم را از رئوس برنامه‌های پارلمان بخش خصوصی اصفهان در این دوره دانست و ضمن تاکید بر اینکه صندوق‌های مذکور راه اندازی شده و درحال فعالیت هستند، خواستار تکمیل پروژه ایجاد اشتغال در مناطق محروم باهمکاری بسیج ونهادهای فعال در این زمینه شد.
مشارکت در تجهیزبیمارستان های کاشانی و الزهرا
در ابتدای این جلسه مجتبی کاروان، نایب رئیس این کمیسیون به ارائه گزارشی از اهم اقدامات پارلمان بخش‌خصوصی اصفهان در حوزه واکسیناسیون کرونا پرداخت.
وی ضمن قدردانی از حمایت و همراهی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درطول یکماه گذشته برای واکسیناسیون بیش از 50 هزارنفر از اعضاء و پرسنل  فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان، ازپرداخت هزینه خريد 200دستگاه رایانه به منظور تجهیز مراکز واکسیناسیون کرونا خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی برای سرعت بخشی واکسینه کردن شهروندان انجام شد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه از کلید خوردن پروژه ساخت فضاي مورد نياز برای استقرار  12 تخت ICU در بیمارستان کاشانی و همچنین خرید 50کپسول اکسیژن به منظور تجهیز بیمارستان الزهرا خبرداد.
کماکان نیازمند مشارکت مادی و معنوی همه دست اندرکاران استان هستیم
در ادامه طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از همراهی و حمایت اتاق بازرگانی اصفهان از زمان آغاز بحران کرونا با این دانشگاه تقدیرکرد و گفت: با پذیرش اینکه فعالیت اقتصادی سالم و شکوفا در بسترجامعه ای سالم تحقق می‌یابد دانشگاه و پارلمان بخش خصوصی به نوعی بایکدیگر همکار هستند.
وی با بیان اینکه پس از گذشت بیش از یکسال، وارد مرحله جدیدی از رویارویی با بیماری کووید19 شده ایم، افزود: درصد واکسیناسیون افراد در جامعه به ویژه با برداشتن محدودیت سنی در حال افزایش است.
چنگیز تاکید کرد در شرایط حساس کنونی که در حال تکمیل واکسیناسیون همگانی علیه این بیماری هستیم، کماکان نیازمند مشارکت مادی و معنوی همه دست اندرکاران استان می باشیم.
وی تاکید كرد هرچه درصد واکسیناسیون جمعیتی از 80 درصد بالاتر رود تعداد فوتی‌ها به صورت قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت و قادر به اجازه فعالیت مجدد واحدهای خدماتی آسیب دیده از این بحران با رعایت پروتکل‌ها خواهیم بود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي در ادامه خواستارهمکاری نهادهای مختلف برای فرهنگسازی واکسیناسیون و همکاری برای تبدیل شدن استان اصفهان تا پایان آبانماه به استانی صد درصد واکسینه شد.
کمال حیدری، رئیس مرکز بهداشت استان نیز برنامه ریزی برای دوران پساکرونا را بسیار ضروری دانست.
آماده همکاری با اتاق بازرگانی برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم هستیم
همچنین اکبراخوان مقدم، عضو کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان و مدیرعامل خیریه نذراشتغال امام حسین علیه السلام از ایجاد بیش از 2هزار اشتغال توسط این خیریه در سطح استان خبر داد وگفت: بنا براعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان به منظور ایجاد اشتغال در منطقه شرق اصفهان و درنظر گرفتن بودجه ای بدين منظور، همكاري اتاق بازرگاني  و خيريه نذر اشتغال امام حسين عليه السلام مي تواند زمينه ساز محروميت زدايي در اين منطقه شود.
تبدیل سامانه مهرکریمانه به مرجع برنامه‌ریزی برای محرومیت زدایی
 در ادامه ناصر چاووشی، مشاور اين کمیسیون نيز به ارائه گزارشی از برنامه‌های پیشران کمیسیون وسامانه مهرکریمانه پرداخت .
 وي تجهیز و مرجع کردن سامانه مهرکریمانه ، حمایت و پشتیبانی از ایجاد 5هزارفرصت شغلی با رویکرد مشاغل خرد و خانگی و تلاش برای ترویج و فرهنگ‌سازی مسئولیت اجتماعی شرکتی را از پیشران‌های تعیین شده در کمیسیون معرفی کرد.
چاوشي با بیان اینکه برای هریک از این پیشران ها، راهبردهایی تعیین شده است افزود: نسخه اولیه سامانه مهرکریمانه تدوین شده توسط کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان در زمان بروز کرونا به دلیل شرایط اضطراری رونمایی شد.
وی تصریح کرد: هدف از ایجاد این سامانه که درآن اطلاعات مربوط به بیش از 182 هزارخانوار ثبت شده است، ایجاد یک مرجع برنامه‌ریزی برای محرومیت زدایی و حمایت از اقشار نیازمند است.
مشاورکمیسیون مسئولیت اجتماعی با تاکید بر اینکه سامانه مذکور نیازمند تجهیز و ارتقاء نرم افزاری است، تصریح کرد: از این سامانه می توان به عنوان یک مرجع خدمات رسانی در سطح استان بهره‌مند شد.
چاوشی ارایه خدمات آموزشی در حوزه‌های بازاریابی،برندسازی، تجارت الکترونیک و... را از مهم ترین ملزومات اشتغال افراد دانست.
وی از پیگیری عقد تفاهم‌نامه برای تسهیل ایجاد اشتغال با ادارات، نهادها، موسسات پولی و مالی و سازمان‌های مرتبط خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه فرصت‌های شغلی برای افرادجویای کارراحت ترفراهم خواهد شد.
وی همچنین افزود: به دنبال راه اندازی مراکز اشتغال محلی در مناطق حاشیه ای اصفهان هستیم.
مشاور کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی برنامه ریزی برای برگزاری رویدادی در حوزه مسئولیت اجتماعی به منظور تقدیر از فعالان این حوزه را از جمله اقدامات کمیسیون برای فرهنگ‌سازی درحوزه مسئولیت اجتماعی بیان کرد.

 
آلبوم تصاویر هشتمین جلسه کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی