تاریخ : دوشنبه 22 دي 1399
کد 3647

با هدف کمک به محیط زیست اصفهان انجام شد

هم افزایی اتاق بازرگانی با تشکل های مردم نهاد

در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان مصوب شد کارگروهی ویژه در راستای بررسی پیشنهادات اجرایی برای کنترل آلودگی هوا به منظور هم افزایی با تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اداره کل محیط زیست استان تشکیل شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، جلسه هیئت نمایندگان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزار شد.
ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان در این جلسه با ارائه گزارشی از دلایل آلودگی هوای کلانشهر اصفهان اظهار داشت: هزینه هر ایستگاه پالایش هوا در حال حاضر به 3.5 میلیارد تومان می رسد، این در کنار هزینه 200 میلیون تومانی نگهداری در سال است.
حشمتی در ارتباط با ایستگاه های سنجش آلاینده ها عنوان کرد: شاخص کیفیت هوا (AQI)که ارائه می شود شامل ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار و ذرات معلق است، که این موارد همه آلاینده های هوا نیستند، آلاینده هایی وجود دارند که امکان شناسایی آن ها را با دستگاه های فعلی نداریم.
در این جلسه مصوب شد کارگروهی ویژه در راستای بررسی پیسنهادات اجرایی برای کنترل آلودگی هوا با حضور نمایندگان کمیسیون حقوقی و کمیسیون مسؤولیت های اجتماعی و تعدادی از اعضای هیئت نمایندگان جهت هم افزایی با تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اداره کل محیط زیست استان تشکیل شود.
همچنین مصوب شد، با محوریت اتاق بازرگانی و مشارکت اعضا ءبرای تجهیز دو ایستگاه جدید پایش و رصد آلاینده های هوا برای تعیین دقیق تر میزان آلودگی هوا اقدام شود.
 
آلبوم تصاویر هیات نمایندگان با محیط زیست