اخبار
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

به همت کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان و با مشارکت دفاتر تجاری خارج از کشور ایمیدرو انجام شد:

تسهیل توسعه صادرات سنگ های تزئینی/ استان اصفهان پایلوت طرح حمایت ایمیدرو از صنعت سنگ

تسهیل توسعه صادرات سنگ های تزئینی/ استان اصفهان پایلوت طرح حمایت ایمیدرو از صنعت سنگ در جلسه مجازی کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان با رئیس هیات عامل و مدیران ارشد دفاتر خارج از کشور ایمیدرو مقرر شد؛ پتانسیل ها و امکانات دفاتر خارجی ایمیدرو در اختیار کنسرسیوم صادراتی سنگ های تزئینی اصفهان قرار گیرد.
دوشنبه 12 خرداد 1399

در چهاردهمین جلسه هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد:

آسیب های وارده به بخش خصوصی در حوزه های مالیاتی در دستگاه قضا پیگیری می شود

آسیب های وارده به بخش خصوصی در حوزه های مالیاتی در دستگاه قضا پیگیری می شود در چهاردهمین جلسه هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان عنوان شد؛ اتاق بازرگانی با اصل اخذ مالیات از فعالان بخش خصوصی مشکلی نداشته اما قائل به وصول مطالبات با خوش رفتاری و بر طبق موازین قانونی است.
دوشنبه 12 خرداد 1399

یادداشت رئیس کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان و نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی اتاق ایران

6 راهکار حقوقی برای مقابله با کرونا

6 راهکار حقوقی برای مقابله با کرونا رضا برادران رئیس کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان و نایب‌ رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی اتاق ایران در یادداشتی به تشریح 6 راهکار حقوقی به‌منظور جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت.
يکشنبه 11 خرداد 1399

افتتاح شعبه ۶۰ شورای حل اختلاف اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان

افتتاح شعبه ۶۰ شورای حل اختلاف اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان شعبه ۶۰ شورای حل اختلاف اقتصادی شهرستان اصفهان به منظور بررسی تخصصی مشکلات و دعاوی فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی اصفهان افتتاح شد.
شنبه 10 خرداد 1399

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

ابلاغ دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی طی هفته آینده

ابلاغ دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی طی هفته آینده حمید زادبوم در نشست بررسی آخرین تحولات تجاری و توسعه صادرات در دوران پسا کرونا، از ابلاغ دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت تسهیل و رفع تعهدات ارزی طی هفته آینده توسط معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد .
پنجشنبه 8 خرداد 1399

در جلسه هم اندیشی با روسای تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های کشوری بخش خصوصی که به دعوت فراکسیون کمیسیون کشاورزی اتاق های کشور تشکیل گردید، مطرح شد:

تولید و صادرات محصولات کشاورزی نیازمند اعمال یک سیاست واحد است /توسعه صادرات در گرو یکسان سازی ارز

تولید و صادرات محصولات کشاورزی نیازمند اعمال یک سیاست واحد است /توسعه  صادرات در گرو یکسان سازی ارز وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی با روسای تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های کشوری بخش خصوصی که به دعوت فراکسیون کمیسیون کشاورزی اتاق های کشور تشکیل گردید، اعمال یک سیاست واحد در تولید و صادرات محصول کشاورزی را ضروری دانست.
سه شنبه 6 خرداد 1399

روند سطح بندی و شیوه ارزیابی تیم های شتاب دهنده صادرات بررسی و تعیین شد

روند سطح بندی و شیوه ارزیابی تیم های شتاب دهنده صادرات بررسی و تعیین شد در جلسه مشترک شورای راهبردی شتاب دهنده صادرات بردار و پشتیبانان که با حضور اعضای شورای راهبردی و پشتیبانان تیم های پذیرش شده در اولین دوره شتابدهنده صادرات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، روند سطح بندی و شیوه ارزیابی تیم های شتابدهنده صادرات بررسی و تعیین شد.
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399

در هشتمین جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار تاکید شد:

تحقق سیاست های اقتصادی شفاف در جبران GDP از دست رفته استان مهم است/ توسعه سهم بخش خصوصی،جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل صادرات از مهمترین پیش نیازهای دستیابی به جهش اقتصادی است

تحقق سیاست های اقتصادی شفاف در جبران GDP از دست رفته استان مهم است/ توسعه سهم بخش خصوصی،جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل صادرات از مهمترین پیش نیازهای دستیابی به جهش اقتصادی است در هشتمین جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار که با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و تحلیلگر ارشد اقتصادی برگزار شد، تمرکز بر سرمایه های فیزیکی و انسانی، توسعه سهم بخش خصوصی، جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل صادرات از مهم ترین پیش نیازهای دستیابی به جهش اقتصادی عنوان شد.
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399

در همایش مجازی اقتصاد امروز ایران، کسب و کارها و معمای سرمایه گذاری 1399 عنوان شد:

برای فعالیت در بازار بورس محتاط تر از قبل عمل کنید/ تاثیر محوریت قراردادن مصالح بخش خصوصی در سیاست گذاریهای کلان؛ در رونق صادرات کشور

برای فعالیت در بازار بورس محتاط تر از قبل عمل کنید/ تاثیر محوریت قراردادن مصالح بخش خصوصی در سیاست گذاریهای کلان؛ در رونق صادرات کشور درهمایش مجازی «اقتصاد امروز ایران، کسب و کارها و معمای سرمایه گذاری 1399» که با سخنرانی حسین عبده تبریزی تحلیلگر اقتصادی به صورت آنلاین برگزار شد، عنوان گردید توسعه صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی در کاهش ریسک بازار بورس از اهمیت زیادی برخوردار است.
سه شنبه 23 ارديبهشت 1399

گفتگوی چیلان با رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص محدودیت‌های جدید صادراتی

به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد می‌گذارند/ با این رویه، جهش تولید در صنعت فولاد محقق نمی‌شود

به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد می‌گذارند/ با این رویه، جهش تولید در صنعت فولاد محقق نمی‌شود رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد و نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در گفتگو با چیلان، در خصوص بخشنامه جدید وزارت صمت مبنی بر الزام تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی به صادرات تنها ۲۵ درصد از تولیدات آن‌ها، اظهار داشت: متأسفانه به جای مشوق، سنگ جلوی پای صادرکنندگان فولاد کشور می‌گذارند و تصمیماتی که گرفته می‌شود درست برعکس نیازهای صنعت فولاد است. به گفته بهرام سبحانی، با محدودیت‌های موجود، جهش تولید در صنعت فولاد به خطر می‌افتد.
دوشنبه 22 ارديبهشت 1399